Nogometaši Oriolika bolji od Kutjeva

Ponedjeljak, 04 Rujan 2023

Uspješan niz nogometaša Oriolika u prvenstvu Treće lige – istok nastavljen je i u 3. kolu.

U Oriovcu je s 3:1 svladano Kutjevo koje nije pružilo dobru partiju. Razlog je što su nekoliko dana ranije igrali utakmicu kupa u Gospiću koja je očito ostavila traga. Crveni su sve to znali iskoristiti te su nakon požeške Slavonije zabilježili i drugu pobjedu u ovogodišnjem prvenstvu. Nije to bila velika utakmica Oriovčana, ali dovoljna za nove bodove kojih na kontu nakon 3 kola imaju 7 te su bez poraza. Nakon prve 34 minute Oriolik je golovima mladog Lovre Dražića i Luke Morbera ima lijepih 2:0, dok je u drugom poluvremenu u 65. minuti Luka Đerek podebljao prednost na 3:0. Tek na samom kraju mladi 19.-to godišnji Timothy Mpolesha iz Konga koji ima Belgijsku putovnicu smanjio je na konačnih 3:1 u korist Crvenih iz Oriovca.