Slobodnica s pobjedom (3:2) na Budainci bliže MŽNL!

Ponedjeljak, 14 Lipanj 2021

Utakmica kvalifikacija za ulazak u MŽNL Brod / Požega između Budainka Kolonije i Slobodnice bila je više nego zanimljiva, ali i kvalitetna.

Pobjeda je na kraju s 3:2 pripala gostima iz Slobodnice koji su na taj način napravili mali korak prema ulasku u viši rang. Gledajući svih 90 minuta, obje ekipe pokazale su da su zasluženo postale prvaci svojih skupina u Prvim Županijskim ligama. Domaći su bili oslabljeni za neigranje 2 igrača iz udarne postave stopera Franje Nižića i veznog Damira Radmana, dok im se već u 6. minuti ozlijedio Šimo Mijić umjesto kojeg je ušao Matej Bardak. S druge strane Slobodnica je bila u svojoj najboljoj postavi koja je dobila samo prvi čin, dok onaj završni slijedi ove subote u zapadnom predgrađu Slavonskog Broda. Domaće je u prednost od 1:0 u 16. minuti doveo Furjanić, da bi do poluvremena gosti golovima Lasića i Velića napravili preokret za sada svoje vodstvo od 2:1. U nastavku su domaći autogolom Bazine poravnali na 2:2 nakon još jedne asistencije Gavranića, da bi u 82. minuti najbolji igrač utakmice Silvio Velić svojim drugim golom Slobodnici dobio pobjedu s 3:2 i veliku prednost uoči uzvrata.