Prva pobjeda nogometaša Željezničara i prvi poraz Požege

Ponedjeljak, 09 Rujan 2019

S učinkom od samo jednog boda u prva 2. kola novog prvenstva u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Brod – Požega u Željezničaru nisu bili zadovoljni.

Stoga su im u susretu 3. kola na domaćem Stadionu „Stanko Vlainić – Dida“ protiv Požege trebali bodovi i prva pobjeda u ovoj sezoni što su na kraju i ostvarili. Za goste je to bilo prvo gostovanje u prvenstvu s obzirom da su prva 2. kola igrali na domaćem terenu na kojem su zabilježili obje pobjede, dok su sada poraženi s 3:2. Utakmica između Željezničara i Požege imala je 2 različita poluvremena. U prvom se igralo ravnopravno, dok su u drugih 45. minuti gledatelji vidjeli 5 golova i neiskorišteni kazneni udarac kojeg su imali Brođani. Ljubičasti su golovima Ilakovca i Velikanovića imali vodstvo od 2:0, da bi gosti iz Požege preko Janote smanjili na 2:1. Sve je mogao riješiti Mrvelj, ali je promašio kazneni udarac, da bi ipak nakon toga Luka Dubac Željezničaru osigurao 3:1. Do kraja je Lujić samo smanjio za Požegu na konačnih 3:2.