Frančić svladao Hucaljuka na njegovom terenu

Utorak, 28 Svibanj 2019

Drugu godinu za redom na Aerodromu Jelas održan je 2. Kup Broda za F3K jedrilice koje se bacaju rukom.

Ova disciplina u zrakoplovnom modelarstvu sve je popularnija što se vidi i po odazivu na ovogodišnje natjecanje. Naime, prošle godine nastupilo je 10 predstavnika koji su došli iz: Litve, Mađarske i Hrvatske, dok se ove godine broj prijavljenih udvostručio na 20. Tako su osim predstavnika iz Hrvatske došli iz: Mađarske, Austrije i Kine. Svi oni jako puno ovise o vremenskim prilikama te su uvjeti bili savršeni. Uz lijepo i sunčano vrijeme, bilo je vjetra što je najvažnije da jedrilica koju bacaju rukom u zraku provedene određeni vremenski period. Na kraju je naslov pobjednika kod seniora pripao Nikoli Frančiću iz Ludbrega koji je pobijedio Brođanina Arijana Hucaljuka na njegovom terenu koji je tako osvojio 2. mjesto. Iza njih bio je Marko Damjanović iz Nedelišća koji također nastupa za Aero klub „Rudolf Fizir“ iz Ludbrega. Damjanović je zato u juniorskoj konkurenciji osvojio naslov pobjednika.