Tradicionalna Međunarodna regata „Slavonski Brod 2019“

Utorak, 14 Svibanj 2019

Kajak – kanu kluba Marsonia bio je domaćin i organizator svoje tradicionalne međunarodne regate koja se svake godine održava za Dan grada i županije.

Među klubovima iz Hrvatske tu su bili gosti iz Slovenije, Srbije te BiH, dok su izostali najavljeni Mađari. Premda se najavljivala kiša, vrijeme je poslužilo organizatore te je cijelo natjecanje proteklo u najboljem redu. Na ovogodišnjoj regati bilo je 14 klubova i 150 sportaša. Ukupno su vožene 22 utrke na 500 i 2.000 metara među kojima su bile i 3 memorijalne od škole kajaka pa sve do veterana. Kajak – kanu klub Marsonia ukupno je osvojio 15 medalja od kojih je 5 prvih mjesta koja su izborili: Vanesa Tot, Boris Hrečkovski te Ivan i Darko Erceg koji je imao dvije pobjede u kanuu jednokleku za juniore na 500 i 2.000 metara. S 24 osvojene medalje Kajak – kanu klub Olimpik bio je najuspješniji na ovom natjecanju pa su tako pobjede u svojim utrkama i kategorijama ostvarili: Leona Pavlešin, Dunja Lipovac, Antonela Orkić sve 3 na obje dionice 500 i 2.000 metara, pa Luka Lipovac, Denis Folvarek, David Aračić, Antonio Pavlešin i Marko Lipovac koji je pobijedio kod seniora na 500 i 2.000 metara.