Omladincu pobjedu u derbiju za vrh tablice

Ponedjeljak, 13 Svibanj 2019

Ovog vikenda odigrano je 22. kolo u prvenstvu Prve Županijske nogometne lige nakon kojeg je došlo do promjene na vrhu ljestvice.

Derbi kola igrao se u Gornjoj Vrbi u kojoj je domaći drugoplasirani Omladinac ugostio trećeplasirani Svačić iz Starog Slatinika. Na kraju je do pobjede sa 4:0 došao Omladinac koji je na taj način preuzeo vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici budući da Tomislav iz Donjih Andrijevaca nije osvojio 3 boda u Rešetarima. U prvom poluvremenu gledatelji su vidjeli tvrdu utakmica uz puno tenzija na obje strane pa je sudac Danijel Rister iz Lužana imao puno ruke posla kako bi smirio situaciju na terenu. Od 30. minute gosti su igrali s igračem manje nakon što im je isključen Bruno Čuljak. Tu brojčanu prednost domaći su vrlo brzo iskoristili te je u 43. minuti Dejan Spasojević lijepo pogodio za vodstvo Omladinca od 1:0. Sastav iz Gornje Vrbe pobjedu je potvrdio u drugom poluvremenu i to u razdoblju od samo 6 minuta kada su Josip Ravlić, Ilija Tipura i Ivan Rašić postigli 3 gola za konačnu pobjedu sa 4:0 nad ekipom iz Starog Slatinika.