Cibalia uvjerljivo prošla kroz Oriovac

Ponedjeljak, 15 Travanj 2019

Vodeću momčad prvenstva Treće HNL – sjeveroistok Cibaliju iz Vinkovaca u 22. kolu čekalo je gostovanje u Oriovcu kod Oriolika koji je prije utakmice bio na 8. mjestu.

Očekivao se neizvjestan dvoboj budući su Oriovčani vrlo neugodni na svom terenu. Međutim, imali su nesreću da je Cibalia odigrala svoju najbolju utakmicu na gostovanju u ovoj sezoni nakon koje je došla do uvjerljive pobjede s 3:0. Crveni iz Oriovca bili su nemoćni, a zasluge pripadaju i Vinkovčanima koji su dominirali te na kraju upisali 16. pobjedu u ovoj sezoni. Od početka utakmice Cibalia je preuzela inicijativu na terenu te je bila bolja. To je bio uvod u gostujuće vodstvo koje je bilo u 20. minuti preko Marija Kiša koji je odlično izveo slobodni udarac. U prvih 20. minuta u drugom poluvremenu gosti iz Vinkovaca postigli su još 2 gola, prvi preko Marka Mrkonjića, a drugi preko prvog strijelca lige Dominika Dogana za konačnih 3:0. Još je Dogan u 80. minuti promaši realizirati kazneni udarac.