Mursa pobjeda u Slavonskom derbiju začelja

Utorak, 30 Listopad 2018

Košarkašice Broda na Savi u 4. kolu Prve lige imale su priliku protiv osječke Murse doći do prve pobjede u ovogodišnjem prvenstvu.

Naime, obje ekipe u međusobni susret ušle su sa sva 3 poraza u prva 3 kola s tim što su Osječanke bile posljednje zbog slabije koš razlike. Stoga su se Brođanke potajno nadale da bi u Slavonskom derbiju začelja mogle ostvariti pobjedu, ali do nje nisu došle te su poražene sa 76:53. Košarkašice Broda na Savi bile su ravnopravne, ali samo u prvoj četvrtini nakon koje je bilo 14:12 za Mursu koja je na poluvremenu imala vodstvo od 35:24. Utakmicu su Osječanke riješile u trećoj dionici u kojoj su stalno povećavale razliku do najvećih 62:41. Sve što su domaće uspjele bilo je smanjiti na 64:52 u 34. minuti, ali u posljednjih 6. minuta Mursa serijom od 12:1 zaključuje utakmicu s konačnih 76:53. Kod Broda na Savi je Monika Buconjić postigla 12 koševa, odnosno svi koševi su joj 4 trice. Uz nju su još jedino dvoznamenkasti broj koševa i to 10 ubacile Edita Poljac i Nika Kurdija.