Marsonia osvojila Županijski kup

Ponedjeljak, 11 Lipanj 2018

Nakon 2. godine nogometaši Marsonije osvojili su Županijski kup.

Oni su u Oriovcu u finalu s 3:1 bili bolji od Sloge iz Nove Gradiške, a kako je domaći Oriolik prošle sezone osvojio kup županije, na neki način su ga Bijelo – crni vratili u Slavonski Brod. Trener Špehar u Oriovcu je izveo najbolju postavu, dok su kod Sloge izostali kapetan Matej Vlaović i dokapetan Bojan Bokan. S obzirom na igre u posljednje vrijeme te niz od 5 uzastopnih pobjeda u prvenstvu kao i rang natjecanja u kojem se natječu, nogometaši Marsonije protiv novogradiške Sloge bili su favoriti za pobjedu u utakmici finala Županijskog kupa. To su Bijelo – crni i opravdali te su zabilježili pobjedu s 3:1, dok u samoj utakmici nije bilo previše neizvjesnosti budući je Špeharova momčad za prvih 37. minuta ostvarila prednost od 3:0 te praktički u prvom poluvremenu riješila pitanje pobjednika. Već u 12. minuti Marsonia je preko odličnog Mateja Sivrića došla u vodstvo od 1:0, da bi isti igrač u 26. minuti udvostručio prednost na 2:0. U završnici prvog poluvremena u 37. minuti Bundavica je nakon lijepe akcije Gudelja i Mišića postavio velikih i za Slogu nedostižnih 3:0. U drugom poluvremenu je ekipa iz Nove Gradiške u 71. minuti preko Filipa Bungića uspjela samo ublažiti poraz na konačnih 3:1.