Odličan otpor stariji pionira Marse protiv Dinama

Četvrtak, 20 Travanj 2017

Polufinalna utakmica Kupa Hrvatske između starijih pionira Marsonije i Dinama iz Zagreba na Stadion uza Savu privukla je oko 800 gledatelja koji su vidjeli pobjedu gostiju s 2:1.

Malo je nedostajalo da rezultat bude na strani Bijelo – crnih koji su protiv jedne od najboljih momčadi u Hrvatskoj pružili odličan otpor. Bez obzira na rezultat prve utakmice, sam plasman u polufinale Kupa Hrvatske za starije pionire Marsonije je najveći uspjeh kluba u novijoj povijesti. Sve bi bilo drugačije da je na početku utakmice u 5. minuti Anto Jozić realizirao veliku prigodu u kojoj se našao, međutim, vratar starijih pionira Dinama Nikola Čavlina spriječio je vodstvo domaćih. Kazna za taj promašaj stigla je samo 2. minute kasnije kada je u 7. minuti Vito Heteši doveo goste u vodstvo od 1:0. U drugom poluvremenu je Luka Soldo nakon lijepe akcije udvostručio prednost mladih Zagrepčana, dok su domaći uspjeli samo preko Ivana Gavranića ublažiti poraz na konačnih 2:1. Uzvrat je 7. svibnja u Zagrebu.