Čanić donio pobjedu Marsoniji nad Graničarom

Utorak, 03 Rujan 2013

Nogometaši Marsonije protiv Graničara iz Županje upisali su prvu pobjedu i prve bodove u novom prvenstvu Treće lige – istok.

U susretu 2. kola Brođani su bili lagani favoriti protiv Županjaca, međutim, teškom mukom su došli do pobjede. Očito je Kup utakmicu u srijedu u Ždralovima ostavila traga na Bijelo – crnima kao i to da momčad još uvijek nije fizički spremna. Imali su igrači trenera Zovka nekoliko odličnih prigoda koje nisu realizirali, a onda su bili kažnjeni. U svom jedinom pokušaju Županjci su postigli pogodak. Igrala se 37. minuta kada je Prnjak spustio loptu za Pavkića koji je iskoristio neopreznost u domaćoj obrani te uz malu pomoć vratnice prebacio Pavičića za 0:1. U samoj završnici prvog poluvremena Marsonia je ipak došla do pogotka. Ivan Marić je izborio slobodni udarac kojeg je Ivan Šavrić pretvorio u poravnanje na 1:1. Ključan trenutak dogodio se u 71. minuti kada je nakon kornera ubacio Kvesić, Kljajićev udarac je ponovo završio na okviru gola, međutim, lopta je došla do Čanića koji je precizan za pobjedu Marsonije s 2:1 nad Graničarom.