Olimpik drugi na državnom prvenstvu u maratonu

Petak, 30 Kolovoz 2013

Kajak – kanu klub Olimpik prošlog je vikenda na zagrebačkom Jarunu zaključio sezonu s posljednjim klupskim natjecanjem u ovoj godini.

Naime, održano je Prvenstvo Hrvatske u maratonu za juniore i seniore, a Brođani su u ukupnom plasmanu u zbroju obje kategorije osvojili odlično 2. mjesto iza vrlo jakog Matije Ljubeka. U pojedinačnom dijelu kod junuiora je na 15 km u kajaku član Olimpika Antun Novaković prema očekivanju osvojio 1. mjesto i naslov državnog prvaka. Dobar je na 15 km kod juniora bio i kanuista Josip Mikić koji je ciljem prošao treći. Seniori su vozili na dionici 20 km, a u kajaku dvosjedu Olimpik je imao prva 3 mjesta. Tako su do pobjede došli Marko i Marin Lipovac, drugi su bili Vjekoslav Brekalo i Tomislav Lazarić, dok je 3. mjesto pripalo Antunu Mikiću i Željku Čubrili. U ekipnom plasmanu je Olimpik kod seniora bio treći, dok je kod juniora osvojio 2. mjesto.